Super Omega 3 Activ Zobacz większe

Super Omega

80338

Nowy produkt

Super Omega 3 Activ to niezastąpione w codziennej diecie kwasy tłuszczowe Omega 3. Ludzki organizm nie jest w stanie ich wytworzyć w wystarczającej ilości, a są niezbędne, by utrzymać w zdrowiu czynności serca, komórki mózgu oraz komórki nerwowe. Składniki suplementu czerpane są tylko z tzw. zrównoważonego połowu ryb z Południowego Pacyfiku i tylko od ryb żyjących na wolności.

 

Więcej szczegółów

139,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Omega 3 jest wielokrotnie nienasyconym kwasem tłuszczowym, którego organizm nie jest w stanie sam produkować na niezbędnym dla zdrowego funkcjonowania poziomie, dlatego tak istotne, by go uzupełniać poprzez dietę oraz wartościową suplementację.

 

Kwasy omega 3 występują głównie w rybach (śledź, tuńczyk, makrela, łosoś), znajdziemy je w olejach (lnianym, rzepakowym i w oleju z kiełków pszenicznych) oraz w orzechach. Specjaliści od żywienia biją na alarm, że w wielu krajach dieta jest uboga w nienasycone kwasy tłuszczowe, dlatego należy zwiększyć ich spożycie.

 

Super Omega 3 Activ jest odpowiedzią na zapotrzebowanie organizmu z wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności zaleca przyjmowanie co najmniej 250 mg DHA dziennie.

 

Zawiera w dziennej porcji 1260 mg kwasów tłuszczowych Omega 3

EPA (kwas eikozapentaenowy). 630 mg (w dziennej porcji). Wielonienasycony kwas tłuszczowy, który jest współodpowiedzialny za wiele procesów w organizmie, w szczególności za pracę serca.

 

DHA (kwas dokozaheksaenowy) . 420 mg (w dziennej porcji). Wielonienasycony kwas tłuszczowy obok utrzymania w zdrowiu czynności serca jest niezbędny naszym komórkom mózgu oraz komórkom nerwowym. 97% kwasów tłuszczowych Omega3 w naszym mózgu składa się z DHA.

 

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności zaleca przyjmowanie co najmniej 250 mg DHA dziennie.

 

Beta-glukan z jęczmienia. 117 mg (w dziennej porcji). Jeden ze składników błonnika pokarmowego, należący do wielocukrów. Obniża poziom cholesterolu i ciśnienia krwi, reguluje poziom cukru i stymuluje układ odpornościowy.

 

Olej z wiesiołka – a w nim kwas cis – linolowy i kwas gamma-linolenowy (GLA). Ten ostatni poprawia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, obniża ciśnienie i w ten sposób zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej, zawału serca i udaru mózgu.

Składniki pozyskane z żyjących na wolności makreli, sardynek i tuńczyków.

 

Produkt nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie.

 

Dawkowanie:

3x1 kapsułka