Active Freedom  Kapsułki Zobacz większe

Active Freedom Kapsułki

80190

Nowy produkt

Active Freedom  Kapsułki – suplement wspierający narząd ruchu, zwłaszcza stawy. Zawiera witaminę E, D i mangan, a także glukozaminę i chondroitynę – cenne substancje odżywcze dla kości, ścięgien oraz chrząstek stawowych. Idealne uzupełnienie żelu Aloe Vera Freedom.

 

Więcej szczegółów

115,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Ruch w życiu człowieka jest niezbędnym elementem utrzymania zdrowia, jak i dobrej kondycji samego narządu ruchu, zwłaszcza stawów. To właśnie ruch sprawia, że potrzebne składniki odżywcze wmasowywane są w chrząstkę stawową (brak aktywności powoduje degenerację tej chrząstki). Aby wspierać na co dzień działanie stawów warto dostarczać im mikroskładników odżywczych, zwłaszcza, w okresach większego obciążenia. Odpowiedzią na tę potrzebę są kapsułki Freedom Plus.

 

Skład i działanie:

 

Witamina E (83% RDA w dziennej porcji) – jej najważniejsze działanie wiąże się z jej działaniem antyoksydacyjnym (stres oksydacyjny, wynikający z przeciążenia podczas treningu, to częsty problem osób uprawiających sport). Jest odpowiedzialna za dotlenienie organizmu. Poprawia wykorzystanie tlenu w mięśniach i sercu, zwiększając ich wydolność. Łagodzi zmęczenie, dlatego polecana jest sportowcom.

 

Witamina D (50 % RDA w dziennej porcji) – witamina D2 produkowana jest w skórze pod wpływem promieniowania UVB, skąd trafia do krwi i do narządów. W nerkach powstaje z niej Wit D3 – najbardziej wszechstronnie działający, niezbędny naturalny hormon sterydowy. Ludzie żyjący z wyższych szerokościach geograficznych są bardziej narażeni na jej niedobór niż ci żyjący bliżej równika. Jedną z najistotniejszych funkcji Wit D jest wsparcie układu mięśniowo-szkieletowego. Wspomaga wchłanianie wapnia z jelit, chroni przed krzywicą i osteoporozą. Istotna dla utrzymania prawidłowego napięcia mięśni.

 

Mangan (50 % RDA w dziennej porcji) – działa aktywizująco na wiele enzymów i witamin. Chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Jest niezbędny dla kości. Odżywiają się nim komórki nerwowe i mózg, jest niezbędny w procesie reprodukcji. Jego niedobór objawia się w postaci: deformacji kości, zahamowania wzrostu, zaburzeń w koordynacji ruchów, bólów w stawach, pogorszenia się słuchu, szmerów w uszach, utraty masy ciała, zmęczenia, zniechęcenia, stanów niepokoju, braku popędu płciowego, pesymizmu, suchej i popękanej skóry.

 

Siarczan chondroityny (100 mg) – chondro = chrząstka. Substancja odżywcza dla chondrocytów (komórek chrzęstnych).

 

Siarczan glukozaminy (675 mg)- naturalny składnik tzw. mazi stawowej, otaczającej chrząstkę. Siarczan glukozaminy jest łatwo przyswajalny przez tkankę kostną i chrzęstną. Ułatwia wbudowanie siarki w strukturę chrząstki. Dodatkowo glukozamina zatrzymuje wodę w tkankach łącznych, co daję giętkość i sprężystość.

 

Nie zawiera laktozy ani glutenu.

 

Osłona kapsułki wykonana wyłącznie z substancji roślinnych.

 

Dawkowanie:

 

2 x1 kapsułka.

Opakowanie zawiera 60 kapsułek.